Analiza ruchu w sklepie

Badania skuteczności sprzedaży w sklepach podzielić można na kilka odrębnych obszarów analizy i obserwacji. Wszystko to ma ogromne znaczenie później, gdy przyjdzie czas na wyciąganie ogólnych wniosków i spostrzeżeń oraz właściwe zabiegi marketingowe, które zwiększą obroty sklepu, a efektywniejsze wyniki sprzedaży będą nowym etapem Twojej działalności sprzedażowej

Wszyscy staramy się dostarczać produkty dobre, które zaspokoją
potrzeby naszych klientów. Nieustannie się doskonalimy, aby cieszyć się ponownym
przywitaniem klienta, który raz zaufał naszej marce.
Badania przeprowadzane w celu poprawy efektywności sprzedaży:

pomiar ruchu w sklepie
licznik wejść do sklepu
analiza ruchu w sklepie
analiza skuteczności akcji marketingowych

Synati liczniki

Pomiar ruchu w sklepie

Pierwszą i najważniejszą rzeczą przy analizach częstotliwości odwiedzin jest pomiar ruchu
w sklepie.

Należy zebrać jak największą ilość informacji na temat Twoich klientów. Może niektórzy z nich polecają sklep swoim znajomym, a inni przestrzegają przed wejściem do niego. Wszystkie te czynniki mają wpływ na pomiar ruchu w sklepie. Musicie odkryć źródła tych danych, aby późniejsze: analiza ruchu w sklepie oraz analiza skuteczności akcji marketingowych przyniosły oczekiwane rezultaty.
Mierzenie ruchu na sklepie odbywa się automatycznie przy pomocy czujnika Sentry. Centralka MagicHUB posiada 8GB wbudowanej pamięci pozwalającej na pomiar ruchu w sklepie nawet podczas braku dostępu do internetu. System umożliwia dostęp do informacji takich jak:

● Wyliczenie współczynnika konwersji
● Wpływ pory dnia na popularność odwiedzin sklepu
● Prognozowania godzin szczytu
● Wpływ czynników atmosferycznych na liczbę odwiedzin

http://Laptop

Licznik wejść do sklepu

Jeśli znamy już istotę pomiaru ruchu w sklepie, należy przyjrzeć się urządzeniom przeznaczonym do tego pomiaru.

Licznik wejść do sklepu Synati to innowacja wśród systemów tego typu. Zawiera jedyny na świecie czujnik Sentry posiadający zasilanie bateryjne. Centralka MagicHUB odpowiada za bezpieczne przechowywanie oraz przesyłanie danych (zgodny z przepisami RODO). Licznik wejść do sklepu jest połączony z internetową platformą analityczną, którą operuje właściciel systemu i dopasowuje dane w wygodny i czytelny dla niego sposób.

wireless people counter

Mierzenie ruchu na sklepie

Analiza ruchu w sklepie służy obiektywnej i kompleksowej ocenie ilości klientów jakie odwiedzają nasz sklep. Jest to jeden z najważniejszych czynników decydujących o wielkości sprzedaży. Dzięki tym danym możemy zbadać efektywność promocji, atrakcyjność lokalizacji danego sklepu oraz poprawić wyniki sprzedażowe. Co przekłada się na poszerzenie wiedzy na temat szans sklepu. Zliczanie klientów pozwoli dostosować optymalne godziny pracy sklepu i zmniejszyć obłożenie pracowników. Dodatkowo czujnik można z łatwością zainstalować samodzielnie.

analiza ruchu w sklepie określana za pomocą narzędzi od Synati
sprawdź jak wygląda twoja analiza skuteczności akcji marketingowych

Analiza skuteczności akcji marketingowych

Analiza ruchu w sklepie jest już za Wami. Teraz przyszła kolej na konkretne działania marketingowe, w celu zwiększenia odwiedzin w obiekcie. Jakie akcje marketingowe mogą sprzyjać zwiększaniu liczby odzwiedzin? Dobrych odpowiedzi na to pytanie jest wiele i zależy to ściśle od komórki marketingowej Twojego punktu sprzedażowego. Może to być szeroko rozumiana akcja informowania klientów o istnieniu marki, akcja promocyjna mająca na celu przyciągnięcie jak największej ilości osób do miejsca sprzedaży. Wprowadzenie programów lojalnościowych. Niejeden klient wraca ponownie, jeśli będzie miał z tego jasno określone, dodatkowe korzyści. Warto zadbać również o wizerunek w internecie. Możliwości jest wiele, analiza skuteczności akcji marketingowych skupia się na wyciągnięciu wniosków z podjętych działań. Porównanie wyników i sprawdzenie, czy pomiar ruchu w sklepie uległ zmianie. Pomaga nam w tym system Synati, który daje możliwość porównywania odczytów w dowolnym zakresie czasu.